حضور پیک های طبیعت آستارا تا گرگان در قائمشهر

حضور پیک های طبیعت آستارا تا گرگان در قائمشهر 20 بهمن 1392

روزهای هست،روزهایی خواهند آمد،چندان دیر نیست،چندان هم دور نیست،آن روزهایی که در راهند.

آفتابی و درخشان و هم بدان مایه پرامید.

روزی خواهد رسید که ما و مادر زمین یکی شویم همچون آب در یک درخت یا پرنده ای بر شاخ ای و چهره اش را،نام میهن را از پلیدی پیراسته سازیم.

آن روزخواهد رسید.نیک اگر بنگری نخستین پرتو سپیدهاش را خواهی دید.صدای قدمهایش را خواهی شنید و سبکی نسیم اش را احساس خواهی کرد.

اندکی درنگ کن تا ببینی، بشنوی و حس کنی،آن روز خواهد آمد.

مراسم استقبال از پیک های طبیعت آستارا تا گرگان "محمد علی اعلایی و مریم کرم دوست" با شعار سلامت همگانی و حفظ محیط زیست" در تاریخ 20 بهمن 92 با حضور فعالان محیط زیست، دوستداران طبیعت و انجمن های مردم نهاد قائمشهر برگزار شد.

پیک های طبیعت در یکشنبه ی ماندگار در ذهن و در هوایی دلپذیر و آفتابی به گرمی مورد استقبال سازمان های مردم نهاد قائمشهری شامل کانون مهندسین قائمشهر،انجمن کوه نوردان قائمشهر،انجمن توسعه پایدار،انجمن حمایت از بیماری های سرطانی،خانه ی دوست، مادران امروز، رفتگران طبیعت، شنبه های بدون نایلون و دیگر دوستدارانشان، اعضای شورای شهر و معاون فرمانداری و شهرداری و رییس سازمان ورزش و جوانان و رییس هیات دوچرخه سواری قائمشهر و ... قرار گرفتند.

برنامه با بیان شعری زیبا و خیر مقدم به مناسبت حضور این دو عزیز در قائمشهر توسط مهندس نیما جمشیدی آغاز شد و سپس آقای قدیمی رییس سازمان ورزش و جوانان قائمشهر با قدرانی از همه ی فعالان عرصه ی محیط زیست این اقدام پیک های طبیعت و همراهی سازمان های مردم نهاد را ستود.

در ادامه محمد علی اعلایی با گزارش مختصری از چگونگی این سفر و با قرائت بیانیه ی معضل پسماند شمال کشور به تهدیدها و عواقب های پسماند شمال ایران  به حاضرین اشاره و خواستار آن شد" ما، اهالی روستاها و شهرهای استان‌های شمالی کشور، دوستداران طبیعت باشکوه این خطه، فعالان محیط زیست، نمایندگان سازمانهای مردم نهاد، و پژوهشگران منابع طبیعی با بازنگری در رفتارهایی که تا کنون با میراث بین‌نسلی و ارزشمند طبیعی‌مان داشته‌ایم، گام‌هایی جدی برای حفظ و اصلاح وضع طبیعت شمال برداریم".

حضور پررنگ نمایندگان شورای شهر و معاون فرمانداری و شهرداری و سازمان محیط زیست شهرستان قائمشهر نشان از درک اهمیت این رویداد"حل معضل پسماند شمال" برای سلامت همگانی و حفظ محیط زیست بوده و امید به تعامل بیشتر بین مسئولین و سازمان های مردم نهاد را برای حل این معضل زیست محیطی نوید داده است.نمایندگان شورای شهر با اهدای کارت هدیه ای و نماینده ی هیات دوچرخه سواری با اهدای کادو از پیک های طبیعت تشکر و قدردانی نمودند.

برنامه با چند عکس یادگاری و اجرای موسیقی و نمایش خیابانی معلولین ذهنی مرکز توانبخشی شهدای بالا لموک (خانه دوست ) و اهدای تندیس دوچرخه با عنوان" یادمان تلاشی ماندگار از آستارا تا استرآباد" از طرف نمایندگان سازمان های مردم نهاد آقای مهندس خدادی و خانم خیرخواه به زوج  دوستدار و عاشق طبیعت محمد علی اعلایی و مریم کرم دوست به اتمام رسید.


/ 0 نظر / 13 بازدید