روز جهانی زمین پاک

روز جهانی زمین پاک

هر ساله در 22 آوریل مصادف با 2 اردیبهشت در تمام دنیا برگزار می‌شود و به همه مردم یادآوری می‌کند که نباید سیاره خود "زمین" را فراموش کنند.


7نکته برای داشتن زمین پاک

نشنال‌جئوگرافیکNational Geographic برای آنکه هر کس سهمی در بهتر شدن هوای اطرافش داشته باشد نکاتی را پیشنهاد کرده است:

1- در استفاده از کاغذ صرفه جویی کنید و سعی کنید کارهایتان را بدون استفاده از کاغذ انجام دهید. به طور مثال تا حد امکان قبض‌هایتان را از طریق اینترنت پرداخت کنید.

صرفه جویی در کاغذ در واقع به معنای کمتر بریده شدن درختان اطراف شماست که هر ساله هزاران هزار از آنها برای تولید انواع کاغذهایی که در طول روز در اختیار شما قرار می‌گیرد تلف می‌شوند و در عین حال با این کار زباله کمتری تولید شده و دی اکسید کربن کمتری تولید می‌گردد.

2- در ساخت و انبوه شدن جنگل‌ها شما هم کمک کنید. کاشت هر نهال می‌تواند سال‌های سال هم خاطره خوشی برای شما و هم کمکی به محیط زیستتان باشد.

3- به انجمن‌های حمایت از محیط زیست کمک کنید. آنها با تلاش بی وقفه خود سعی در نجات  زمین دارند.

4- در محل کارتان هم به سبز بودن زمین فکر کنید. از مدیر بخش خود بخواهید که برنامه‌ای ترتیب دهد که کاغذ کمتری مصرف شده و اسراف نشود. برای نوشتن از هر دو روی کاغذ استفاده کنید.

5- اگر به سفر رفتن فکر می‌کنید حتما سفر با قطار را در اولویت قرار دهید. تحقیقات نشان می‌دهد که دی اکسید کربنی که قطارها برای زمین تولید می‌کنند 4 تا 15 درصد کمتر از هواپیماهاست. پس قطار را فراموش نکنید.

6- در مصرف آب صرفه‌جویی کنید. اسراف در آب می‌تواند به ضرر زمین تمام شود. هنگام دوش گرفتن زمان مشخصی را در نظر بگیرید و دقایق طولانی بی‌دلیل زیر دوش نمانید و آب را بی علت باز نگذارید.

7- در محله خود جستجو کنید. می‌توانید از همین هفته به محله خود بروید و کمی کنکاش کرده و ببینید که سوپرمارکت‌ها و دیگر مغازه‌ها چطور زباله تولید می‌کنند و چقدر می‌توان به آنها نکات مفیدی را گوشزد کرد.

اگر رودخانه‌ای نزدیک محل سکونت شماست آن را زیر نظر بگیرید و راه‌هایی برای تمیز نگه‌داشتن آن به همسایه‌ها پیشنهاد کنید.

به همین مناسبت:

جمعه 5 اردیبهشت 93

برنامه گروه کوه نوردی نوشا(قائمشهر و ساری) یه برنامه دو منظوره ست،گلگشت و کوه نوردی
قله بِزگوش سوادکوه

.................

چهارشنبه 3 اردیبهشت 93

انجمن مهرورزان زمین پاک(ساری) به همراه سازمان حفاظت محیط زیست ساری یه برنامه پیاده روی با حضور دانش آموزان پیش دبستانی تدارک دیدند.
ساعت 9 صیح - مسیر حرکت:میدون ساعت ساری تا میدون شهرداری
از همه دل سوزان و دل نسوزان زمین دعوت می شه در این برنامه شرکت کنن.
جهت هماهنگی با خانم بوداغی تماس بگیرید.

................

(همه با هم برای زمین )
گرد همایی سمن های زیست محیطی مازندران بمناسبت( روز جهانی زمین پاک )
عصر چهارشنبه 93/2/3 راس ساعت 4 تا 6 در ساری ،سالن اجتماعات اداره کل حفاظت محیط زیست استان : خیابان امیر مازندرانی انتهای خیابان شهبند.
از همه علاقمندان و دوستداران زمین دعوت بعمل می آید.برگزار کننده انجمن مهرورزان زمین پاک.

در نهایت بهترین راه کمک به زمین می‌تواند لذت بردن از آن باشد. از خانه بیرون بروید و انگیزه خود را برای نجات این محیط زیبا بیشتر کنید.
/ 0 نظر / 5 بازدید