سومین نشست هم اندیشی سازمان های مردم نهاد قائمشهر

سومین نشست هم اندیشی سازمان های مردم نهاد قائمشهر


سومین نشست هم اندیشی سمن های قائمشهر به منظور تشکیل شورای هماهنگی سمن های قائمشهر،عصر چهارشنبه 17 اردیبهشت 93 در دفتر نمایندگی سازمان نظام مهندسی قائمشهر برگزار گردید.

مسعود مولانا دبیر اجرایی سمن های زیست محیطی شمال ایران- مازندران به همراه مهندس بهمن معین پور رئیس سازمان نظام مهندسی دفتر نمایندگی قائم شهر میهمان ویژه این جلسه بودند.نمایندگان سمن ها در بخش نخست جلسه، پیرامون ضرورت تشکیل شورای هماهنگی نقطه نظرات خود را بیان داشته و بر اهمیت شکل گیری آن در جهت توسعه همکاری بین سمن ها صحه گذاشتند.

بخش دوم جلسه پیرامون ساختار و اهداف شورای هماهنگی سمن ها شکل گرفت و در این رابطه مسعود مولانا در ارتباط با اهداف نهاد های مدنی و روند شکل گیری شورای هماهنگی سمن های شهرستان بابل تجربیات با ارزشی را با حاضرین در میان گذاشتند.

مسعود مولانا پاسخ گویی به چهار سوال 1) ضرورت شکل گیری شورا  2) اهداف مشخص شورا  3) ساختار شورا  4) چگونگی سیر شکل گیری شورا را پیش شرط تشکیل شورای هماهنگی سمن ها خواند و ارائه اخبار و گزارش عملکرد هر یک از سمن های عضو به منظور تبادل تجربه ، انتخاب و بررسی محوری معضلات شهری همچون پسماند،ترافیک و همکاری سمن ها و رویکرد انتقادی برای توسعه همکاری را از مهمترین اهداف شورای هماهنگی سمن ها برشمرد و در ادامه حاضرین نسبت به محور معرفی شده دیدگاه های خود را بیان داشتند.

در پایان این نشست حاضرین توافق کردند

1) انجمن های داوطلب آمادگی خود را جهت عضویت در شورای هماهنگی سمن ها اعلام کنند.

2) هر انجمن 2 نفر نماینده به شورا معرفی نماید.

3) پس از معرفی نمایندگان به شورا، در نخستین جلسه شورای هماهنگی،یک نفر به عنوان مسئول روابط عمومی و یک نفر دبیر اجرایی انتخاب گردد.

4) جلسات شورا به صورت دوره ای و ماهانه در دفاتر انجمن های عضو شورا تشکیل خواهد شد.

5) جلسه آینده ای این نشست،خرداد ماه در دفتر انجمن دوستداران توسعه پایدار قائمشهر برگزار خواهد شد.

انجمن های حاضر در جلسه :

- انجمن کوه نوردان ایران دفتر نمایندگی قائمشهر

- سازمان نظام مهندسی مازندران دفتر نمایندگی قائمشهر

- شورای اسلامی شهر قائمشهر

- انجمن دوستداران توسعه پایدار

- انجمن دوستداران دماوندکوه

- جمعیت توانمندسازی پارسیان

- انجمن زنان مبارز با آلودگی محیط زیست

- موسسه مادران امروز (مام)

- کانون مهندسین قائمشهر

/ 0 نظر / 5 بازدید