انجمن کوه نوردان ایران دفتر نمایندگی قائمشهر

Qa'emshahr Alpine Club

بازگشت تیم مراپیک
نویسنده : وحید متانی - ساعت ٤:٥٥ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٢ مهر ۱۳٩٤
 

حضور همنوردان مازندرانی در هیمالیا

انجمن کوه نوردان ایران دفتر نمایندگی قائم شهر صعود سه کوه نورد مازندرانی از شهرهای بابل، آمل و قائم شهر (عادل صفری نتاج،آتوسا معنوی،حمید بابازاده) به قله مراپیک به ارتفاع 6654 متر در رشته کوه های هیمالیا نپال را گرامی می دارد.

 

 


 
 
نخستین نشست هم اندیشی گروه های کوه نوردی قائمشهر
نویسنده : وحید متانی - ساعت ٩:۱۳ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٠ مهر ۱۳٩٤
 

نخستین جلسه هم اندیشی گروه های کوه نوردی قائمشهر امروز 19 مهر 94 با حضور رئیس هیئت کوه نوردی قائمشهر و سرپرست ها و مسئولان فنی گروه های کوه نوردی به همت انجمن کوه نوردان ایران دفتر نمایندگی قائمشهر و به میزبانی دفتر انجمن توسعه پایدار قائمشهر برگزار گردید.

گذری بر جلسه:
1- ارائه گزارش عملکرد و گذری مختصر بر تاریخچه انجمن.
2- طرح موضوع چالش های کوهستان و محیط زیست شهری.
3- تاکید رئیس هیئت کوه نوردی قائم شهر بر همدلی و مشارکت گروه های کوه کوه نوردی در تداوم این جلسات.(شکسته شدن دیوار برلین و اتحاد آلمان غربی و شرقی، اشاره به کاهش تنش و آغاز فصل نو در ارتباط انجمن کوه نوردان و هیئت کوه نوردی).
4- تاکید رئیس انجمن کوه نوردان قائمشهر بر افزایش تلاش و محوریت هیئت کوه نوردی در پیشبرد اهداف جامعه کوه نوردی قائمشهر.
5- اشاره به فعال نمودن کمیته های مختلف انجمن.
6- تقویت جنبه آموزش کوه نوردی و برنامه های فنی انجمن.
7- تقویت جنبه های محیط زیستی انجمن با همکاری دیگر سمن ها و نهادهای دولتی.
 

 
 
حضور کریستینا پالتین دونده زن 44 سوئدی در قائم شهر
نویسنده : وحید متانی - ساعت ٧:٢٢ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٩ مهر ۱۳٩٤
 

روزی شاد برای کریستینا پالتین

کریستینا پالتین دونده زن سوئدى، جمعه 17 مهر 1394 در مسیر پیمایش برنامه ی خود به سمت سرخس در قائمشهر مورد استقبال مدیریت موزه خانه ریحانه کوتنا و جمعى از اعضاى انجمن دوستداران دماوند،انجمن کوه نوردان ایران دفتر قائمشهر و گروهى از دوچرخه سواران قرار گرفت.

وی حضورش در قائم شهر را یک روز شاد خواند و هدفش را از اجرای این برنامه را ثبت رکوردی تازه،ورزش و سلامتی و صلح و دوستی بیان نمود.
بانوی سوئدی یک مهندس عمران و مدیر پروژه‌ که سال‌ها در شرکت اریکسون مشغول به کار بود. اما او را نه به دلیل فعالیت‌اش در این شرکت بلکه سفرهای ماجراجویانه‌اش می‌شناسند.
به گزارش “ورزش سه”، او در مسابقات دو بارها شرکت کرده و دارای رکود بیشترین زمان دویدن به روی دستگاه (تردمیل) است. ۴۸ ساعت دویدن و طی کردن ۳۲۲/۹۳ کیلومتر نام او را در کتاب رکوردهای گینس ثبت کرده است. او هم‌چنین دارای رکورد دویدن به روی دستگاه در ۱۲ ساعت است، کریستینا پالتین با طی کردن ۱۰۷ کیلومتر این رکورد را به دست آورده است. اما او به دنبال یک ماجراجویی جدید است. دویدن نزدیک به ۲۲۰۰ کیلومتر در خاک ایران. کریستینا پالتین می‌خواهد از مرز بازرگان در مرز ترکیه تا سرخس در مرز ترکمنستان را به تنهایی بدود. بر اساس برنامه زمان‌بندی ‌شده‌ای که او در اختیار رسانه ها قرار داده است بنا دارد از مرز بازرگان تا تبریز را که مسافتی نزدیک به ۲۸۰ کیلومتر است را در ۸ روز طی کند. سپس این شهر را به مقصد اردبیل تا ۶ روز و از آنجا در ۷ روز به رشت برود. پالتین بنا دارد فاصله ۳۶۵ کیلومتری رشت تا ساری را در ۱۱ روز طی کند و از آنجا در ۲۱ روز به مشهد برود که ۷۱۲ کیلومتر از ساری فاصله دارد. بخش پایانی سفر وی فاصله ۱۹۴ کیلومتری مشهد تا سرخس است که در ۶ روز انجام خواهد شد. او اجازه این سفر را چند هفته قبل دریافت کرد و امیدوار است که با باشگاه‌های ورزشی زنان در ایران نیز دیدار کند تا به فعال‌تر شدن این باشگاه‌ها کمک کند.
www.palten.se

 
 
عملکرد انجمن کوهنوردان ایران- دفتر نمایندگی قائمشهر 92-94
نویسنده : وحید متانی - ساعت ٦:۱٩ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٤ مهر ۱۳٩٤
 

گذری بر عملکرد انجمن کوهنوردان ایران- دفتر نمایندگی قائمشهر

1- برگزاری جلسات هم اندیشی سمن های قائمشهر. (بهمن 92 لغایت اردیبهشت 93).

2- برگزاری همایش روز جهانی حفاظت از رودخانه ها با همکاری شهرداری و شورای شهر شیرگاه و پیماش و پاکسازی سرچشمه های رودخانه سیاهرود.( اسفند 93،92).

3- مشارکت فعال در برگزاری مراسم استقبال از پیک های طبیعت "محمد علی اعلایی و مریم کرم دوست" با همکاری دیگر سمن های قائمشهر.(بهمن 92). مشارکت در گردهمایی سمن های زیست محیطی استان مازندران به مناسبت هفته زمین پاک.(اردیبهشت 93). مشارکت در برگزاری جشن تیرگان و روز ملی دماوندکوه به همت کانون مهندسین قائمشهر در شهرستان قائمشهر.(تیرماه 93). مشارکت فعال در برگزاری نهمین و دهمین و یازدهمین دوره جشن تیرگان و روز ملی دماوندکوه در رینه.(تیر 92، 93 و مرداد 94). مشارکت فعال در برگزاری اولین همایش تجلیل از نخبگان شهرستان قائمشهر.(مرداد 93). مشارکت در گردهمایی راهبردی زیست محیطی دماوند و برنامه پاکسازی چهار جبهه قله دماوند و صعود به قله دماوند از مسیر غربی.(مرداد 93).مشارکت و همکاری مستمر با انجمن دوستداران توسعه پایدار قائمشهر در اجرای برنامه های این انجمن. مشارکت در استقبال سفیر صلح و دوستی و دفاع از طبیعت آشوراده خانم رویا لقمانیان.(بهمن 93). مشارکت در نشست سراسری انجمن کوهنوردان ایران و دفاتر نمایندگی شهرستانها در ساری.(آذر 93).

4- برگزاری نشست های ماهانه انجمن کوه نوردان قائمشهر و افتتاح وبلاگ انجمن از مرداد 92.

5- بازدید از تالاب میانکاله به همراه دیده بان کوهستان و انجمن کوه نوردان ایران دفاتر تهران و آمل.(بهمن 92).

6- پیگیری و بازدید از جنگل اوجی تلار به همت انجمن توسعه پایدار قائمشهر با همکاری کارشناس اداره حفاظت محیط زیست قائمشهر به منظور اجرای "طرح حفاظت جنگل تالارپی".(آذر 93).

7- برگزاری برنامه ی جنگل پیمایی به مناسبت روز جهانی زیست گاه های بومی جانوران و گیاهان در جنگل ترز و پلنگ دره شیرگاه.(مهرماه 93 و 94).

8- برگزاری برنامه ی کوه پیمایی و صعود به قله ارفه کوه به روز جهانی مبارزه با سوء استفاده از محیط زیست.(آبان 93).

9- اجرای برنامه‌ی درختکاری و پیاده روی در منطقه‌ی بشل شیرگاه به مناسبت روز درخت کاری،(اسفند 93).

10- برگزاری روز جهانی کوهستان در روستای وسیه سر سوادکوه.(آذر 92). برگزاری روز جهانی کوهستان در روستای سنگده.(آذر 93).

 11- برگزاری دوره آموزش همگانی امداد و نجات با همکاری هلال احمر سوادکوه در شیرگاه.(اسفند 92). دوره ی کلاس کارآموزی مقدماتی سنگنوردی طبیعت ویژه آقایان.(دی 92). برگزاری دوره آموزشی نقشه خوانی و کار با قطب نما.(مهر 94).


 
 
نشست هم اندیشی پیرامون مسائل و چالش های کوهستان و کوه نوردی
نویسنده : وحید متانی - ساعت ٦:٤٥ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳٩٤
 

انجمن کوه نوردان ایران دفتر نمایندگی قائم شهر برگزار می کند:

نشست هم اندیشی پیرامون مسائل و چالش های کوهستان و کوه نوردی با سرپرست ها و مسئولان گروه های کوه نوردی شهرستان قائم شهر

مکان: خیابان تهران، روبروی ایستگاه آتش نشانی، ساختمان گلناز، طبقه سوم.
زمان: 19 مهر 1394 - ساعت 18 - 20